Джерело №1 ("Марія")

Джерело №1 ("Марія") входить до складу водозабору "Юзя". Знаходиться в західній частки Курортної балки. Недалеко від джерела на лужку, оточеному віковими деревами і покритою квітами, споруджений пам'ятник відомому польському поетові-демократові А.Міцкевічу. Джерело оброблене колодязем, стінки якого викладені каменем на цементному розчині. Глибина колодязя 6,7 м, діаметр-1,45 м вода в нім знаходиться в середньому на глибині 2-2,2м. По складу вона хлоридно-сульфатная, натрієва з мінералізацією від 2,68 до 8,62 грама/л з кремнієвою кислотою і залізом.

Джерело експлуатувалося з 1833 по 1956 р., до запуску в експлуатацію бурової свердловини 7-К, що розкрила аналогічну воду. Дебіт джерела в період експлуатації складав 1,5 м 3 /сутки при зниженні рівня до 5 м. У 1994 р. джерело був ліквідований.

Вода цього джерела, окрім соди, містить в собі певну кількість залоза, вона прозора, без запаху, з солено-гіркуватим присмаком. Медичні спостереження доводять, що "Марія" сприяє виділенню соляної кислоти, допомагає травленню, вивільненню шлунку. Широко використовують "Марію" при лікуванні золотухи, рахіту, пом'якшенні кісток, а понад усе вона допоміжна при хворобах крові.

Вернуться в начало страницы