Джерело №3 ("Броніслава")

Джерело №3 ("Броніслава") входить до складу водозабору "Юзя". Експлуатувався в період з 1902 по 1968 р. Джерело знаходиться на дні Курортної балки, в 150 м на південь від джерела №6 ("Едвард"), і є дерев'яним колодязем завглибшки 8,25 м і перетином 1,8*1,8 м. При глибині до води близько 2 м колодязь давала притока її близько 0,4 м 3 /сутки.

Вода хлоридно-сульфатная, натрієва з мінералізацією від 12 до 20 грама/л, із слідам сірководня і вмістом вуглекислоти в кількості до 60 грама/л. У зв'язку з невисоким дебітом для отримання великої кількості води недалеко від джерела пробурена бурова свердловина №7. Остання розкрила аналогічну по складу воду яка зараз використовується в лікувальній меті.

Зі всіх трускавецких вод вона найсолоніша. Нею краще всього полоскати горло ніс, її вживають для компресів. "Броніслава" на вигляд чиста, без запаху, з солено-гіркуватим смаком. Можна також відмітити, як з неї виходять газові бульбашки. Що стосується її хімічного складу, то "Броніслава" має удвічі більше складових частин, чим "Марія".

Вернуться в начало страницы