Синевір (Озеро, Закарпаття)


Найбільше озеро Закарпаття - Синевір , яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем морить...
Озеро Синевір справедливо вважається за найцінніший природний скарб Національного природного парку "Синевір" і є одній з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем морить, має середню площу 4-5 гектарів, його середня глибина складає 8-10 м, максимальна - 22м.


Існує легенда, згідно якої живописне озеро утворилося від потоку сліз графської дочки Синь, на місце, де її коханий, простій верховинского пастух Віра, був убитий камінною глибою за наказом підступного графа.

Насправді ж озеро утворилося в результаті потужного зрушення, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. На висоті 989м гірські кам'янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Западина, яка при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій воді озера добре відчувають себе форель озерна, веселкова і струмкова.


Площу водного плеса складає близько 5 гектарів, найбільшої глибини 22 метри. Пейзажі наголошуються надзвичайною живописністю і величністю. Стрімкі схили, покриті стрункими ялинами, вік яких складає 140-160 років, спадають прямо до водної поверхні. І посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього декілька метрів. Звідси і народна назва - Морське око.


Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Архітектор Юрій Соломін вдало вписав оглядові майданчики в навколишній ландшафт. А на напівострівці підноситься вирізана з червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вір» (скульптори Іван Бродін і Михайло Саніч) Висота монумента 13 метрів. Відображуючись у воді, він сприймається таємниче, як чудова казка про безсмертну любов.

Як добратися:

Потягами "Київ-Ужгород" або "Київ-Чеп" - до ст. Воловець. Далі слід їхати рейсовим автобусом до смт. Міжгір'я і с. Синевірська Галявина (відстань від Воловця - 90 км.) або на таксі - безпосередньо до озера.

Довідкова інформація:

Адреса НПП "Синевір": 90041, Закарпанська область, Міжгірський район, с. Синевір-остріки. Тел. 8-03146-276-18.
Готелю поблизу: база відпочинку "Синевірське озеро", тіл. 8-03146-275-58;
база відпочинку "Теребля" (близько 15 км. від о. Синевір), тіл., 8-03146-277-16;
санаторій "Верховіна" (близько 30 км. до о. Синевір), тел. 8-03146-260-35.

* Текст з сайтів http://ukrainainkognita.org.ua але http://www.verhovina.com.ua
* Фото з сайту http://karpaty.prygl.net але www.asinfo.com.ua

Вернуться в начало страницы